Midijos: kodėl verta pamėgti ir kaip išsirinkti | Maistas | 15min.lt

Midijos yra plačiai žinoma vėžiagyvių rūšis ne tik visame pasaulyje, bet mūsų šalyje. Mokslininkai pasakoja, kad midijos turi svarbių naudingų savybių žmogaus organizmui: jos gali sumažinti dažniausiai pasitaikančių ir mirtinų ligų dažnumą, padidinti fizinio krūvio toleranciją ir netgi padėti numesti svorio. Tačiau tai tikrai ne pačios svarbiausios savybės, kurias midijos suteikia žmogaus organizmui. Taigi kokios jos, tos priežastys, verčiančios vis dažniau savo valgiaraštį praturtinti midijomis? Plačiau čia

Pirma priežastis – nepaprastai gausus naudingų medžiagų  kiekis midijose. Omega-3 riebalų rūgštys sumažina vėžio išsivystymo riziką ir daugybę širdies ir kraujagyslių sistemos patologijų, B grupės vitaminai teigiamai veikia smegenų ir nervų sistemos veiklą, geležis garantuotai apsaugo nuo mažakraujystės, cinkas ir selenas yra puikūs antioksidantai. Viską ir sunku išvardinti. 

Antra – normalizuoja skydliaukės darbą. I visai tai dėka didelio seleno  kiekio. Nuolat į organizmą patekus seleno, šio organo autoimuninės ir distrofinės patologijos pasitaiko rečiau bei normalizuojasi hormonų gamyba.

Trečia – puikiai gerina regėjimą. Omega-3 riebalų rūgštys ir vitaminas A ne tik neleis silpti geram regėjimui, bet ir pagerins jau susilpnėjusį. 

Galiausiai – midijos yra puiki prevencija širdies ir kraujagyslių ligoms atsirasti. Medikai pažymi, kad produktų, kuriuose gausu omega-3 polinesočiųjų riebalų, vartojimas padeda sumažinti cholesterolio  kiekį kraujyje, taip pat šiek tiek padidėja naudingų lipidų  koncentracija.

Nepamirškime pačios svarbiausios priežasties – midijos yra be galo skanios. Jeigu norite kokybiškų midijų, ieškokite ekologiškai užaugintų, virtų savo sultyse, pasterizuotų, šaldytų geldelėse jūros gėrybių. Tą padaryti tikrai nesunku ir internetu. Google maps nuoroda tikrai neleis pasiklysti. Tiekėjai pristatys užsakytą žuvį ar jūros gėrybes tiesiai į namus, lanksčiai prisiderinus prie jums patogaus laiko.